A pořád se točí...

10. listopadu 2008 v 22:43
Nemyslete si, že když už jsem sem několik měsíců nic nenapsal a blog uzavřel, že je to tu úplně osiřelé. Pravidelně se sem chodím dívat a vzpomínat na časy ve Velencii. A také bedlivě sleduji, že nejsem sám. Opravdu by mě zajímalo, kdo se tu staví kouknout. Pokud by Vás to příliš neobtěžovalo, rád si od Vás přečtu pozdrav buď tady ve vzkazech nebo přes to okýnko vlevo. Obojí se ke mě dostane a za obojí budu velice vděčný.No, když už jsem se dostal k tomu psaní, tak můžu dodat i pár detailů ze svého života po návratu. Především musím říct, že jsem si v Čechách zvykl docela rychle. Nyní mi přijde ono valencijské dobrodružství spíš jako sen, než něco, co se opravdu stalo.

V červenci to tedy ještě bylo legrační. Do pokoje jsem vyvěsil valencijský prápor a na prodavače v obchodech mluvil španělsky. Ale postupně to přecházelo. Děsně jsem si užíval, že tady u nás mám kamarády, kterým na mě snad i záleží. Ještě jednou jsem provětral evropské hostely při malém výletu do Dánska. Také jsem si prožil trochu té byrokracie při uznávání předmětů za Erasmus, ale nakonec to ani tolik nebolelo a kreditů mi uznali víc, než by bylo nezbytné.

Téměř nekonečné prázdniny se postupně prokousaly ke svému závěru. Na konci jsem už nějak ani nevěděl, co dělat, takže jsem to kupodivu uvítal. Ona totiž ta škola takhle v posledním roce není zas tak časově náročná a oproti vesnickému domovu nabízí Praha přeci jen víc prožitků.

Kromě svojí školy ještě cvičím prváky u nás na fakultě. Snažím se do nich se střídavými úspěchy vtloukat matematickou analýzu. Pátky potom patří španělštině. No puedo olvidarlo, ?vale? Abych ji nezapomněl, trochu jí rozšířil a ještě třeba získal nějaký certifikát, chodím si užívat do Instituto Cervantes. Moc mě to baví.

Krom toho ještě koketuji s prací na diplomce, poznávám spoustu nových lidí a prostě žiju dál. Nyní už jako Čech. I když, při tom podzimním počasí tady... zlatá Valencie:-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenička Lenička | Web | 12. listopadu 2008 v 14:12 | Reagovat

Nazdarek, no já si myslím, že i doma se najdou věci, o kterých by se dalo psát na blog:-) Aspoň víme, jak se máš a co děláš. Když už se online potkáváme tak málo:-)

2 Stepan Stepan | 19. prosince 2008 v 9:11 | Reagovat

Caues,

souhlas s Lenkou :-) Doufam, ze se potkame nekdy na KM :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama