Katalánci a Fallas

6. dubna 2008 v 14:26 |  Postřehy
Moje drahá spolužačka Anička Kratochvílová od nás z fakulty není takový suchar jako já. Zatímco já si tu lebedím kousek od Čech, ona odjela studovat na univerzitu do Číny. Ale má kamarády pořád i tady v Evropě a jedna její kamarádka je na Erasmu v Barceloně. Aničce poslala svůj barcelonský pohled na naše valencijské Fallas. Aničku to pobavilo a předala to mě. No, a já to s těžkým srdcem dávám k posouzení vám. Můžu na to říct jen jedno - Katalánci jsou holt Katalánci. Viva Valencia!

Citace: " ...Během Semana santa, jak tu říkají období před Velikonocemi, je tu týden volno ze školy a hafo dnů z práce taky, takže jsme cestovali jako draci:)
... Napřed do Valencie na Fallas, slavnosti ohňů.. no je to válka.. jak vtipně poznamenal jeden z mých zákazníků na baru (nakolik je to rivalitou BCNxVLC těžko říct) jsou valenciánci takoví Číňani Španělska. Jedí paellu s tunou rýže a skoro nic jiného si do ní nedají, milují kýčovité polystyrenové sochy, co staví celý rok, aby je pak mohli zapálit při Fallas… ach ta ekologie..., mají velké oficiální ohňostroje 2x denně z toho jednou ve 2 odpoledne.. spíš asi jen pro ten zvuk, vidět není zhola nic a milují petardy.. Jo.. a ještě draky... no prostě Číňani.
Chtě nechtě jsem mu musela po návštěvě Fallas dát za pravdu:)
Jsou to blázni, nejenže vám hodí petardy klidně pod nohy, div vám srdce nevyskočí leknutím, ale taky je s gustem dají do ručky dítěti o 2-3letech.. sotva to chodí a už to háže petardy.. a pohotová maminka nebo tatínek přiskočí, zapálí to a pak křičí.. hoď hoď.. no paráda...
Po absolvování pár průvodů, ohňostroje, nočních pochůzek atp jsem se vrátila do Barcelony ..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama