Duben 2008

Valencijská zfířátka

30. dubna 2008 v 0:20 Postřehy
Máte rádi zfířátka? Chcete vidět, jaká žijí ve valencijské zoo? Máte jedinečnou příležitost. Na jeden předmět jsem tu o tom dělal video, které si můžete stáhnout z webu na adrese http://mitupv.mit.edu/multimedia-display.tcl?mitupv_mm_id=10661§ion=activities . Tentokrát je to fakt jednoduché, stačí pravým tlačítkem kliknout na zelený nápis Bioparc Valencia.wmv a následně zvolit Uložit jako... a vybrat, kam se to má stáhnout. Příjemnou zábavu.
Co se týče vyprávění o Galicii, pracuju na tom. Mám tak 60% a je reálná šance, že bych to mohl dodělat a zveřejnit do konce tohohle týdne. Uvidíme. Zatím se mějte krásně a užijte si zfířátka:-)

Varování před sluníčkem:-)

24. dubna 2008 v 19:21 Postřehy
Tak jsem se byl dneska po dlouhé době podívat na pláži. Je to tam moc fajn, ale to sluníčko je nějaké příliš silné:-) A zpátky z pláže jsem se vracel bez trička s batohem na zádech. To byla docela chyba:-)
Následující fotografie mohou odradit od opalování a proto jejich zobrazování doporučujeme pouze otrlým osobám starším 21 let a dvou měsíců a pouze po dvacáté druhé hodině argentiského podzimního času:-)

32. Galicie 3: Keltové, mušle a voda

13. dubna 2008 v 22:53
Ráno jsem ani nemohl dospat. Těšil jsem se, jak si pořádně prohlédnu město. K snídani jsem spořádal v kuchyni hostelu včera koupený koláč a vodu a vyrazil do ulic. Jelikož bylo ještě brzo na sraz, vzal jsem útokem krámky se suvenýry.

31. Galicie 2: Město poutníků

13. dubna 2008 v 22:52 Co se tu děje
Cesta do města v příjemné společnosti uběhla rychle. Na zastávce u Praza de Galicia (galicijsky Galicijské náměstí) jsme se rozloučili. Christina mi prý pošle SMS, kdy a kde se sejdem. OK, takže teď se půjdu ubytovat do rezervovaného hostelu o dvě ulice dál.

30. Galicie 1: Poustevník Paio a zvláštní setkání

13. dubna 2008 v 22:50 Co se tu děje
PRVNÍ ČÁST VYPRÁVĚNÍ O VÝLETU DO GALICIE
Zatím jen popis prvních dvou dnů (části 30, 31 a 32). Další bude následovat později. Stejně tak fotky jsou jen k prvním dvěma dnům.
Už ani nevím, jak ten výlet přesně začal. Prostě jsem se asi ráno probudil v našem prázdném bytě na Alboraye. Prázdném? Spíš opuštěném, Minelsy doma s rodinou, Thomas ve Francii se svou slečnou a čtvrtý v nedohlednu. Protřel jsem si oči, nasnídal se, hodil Gemmu na záda a taky vyrazil pryč. Jo, to by mohl být ten správný začátek tohohle příběhu.

Výlet do Galicie

7. dubna 2008 v 23:43
JIŽ BRZY -- COMING SOON -- HASTA LUEGO

Katalánci a Fallas

6. dubna 2008 v 14:26 Postřehy
Moje drahá spolužačka Anička Kratochvílová od nás z fakulty není takový suchar jako já. Zatímco já si tu lebedím kousek od Čech, ona odjela studovat na univerzitu do Číny. Ale má kamarády pořád i tady v Evropě a jedna její kamarádka je na Erasmu v Barceloně. Aničce poslala svůj barcelonský pohled na naše valencijské Fallas. Aničku to pobavilo a předala to mě. No, a já to s těžkým srdcem dávám k posouzení vám. Můžu na to říct jen jedno - Katalánci jsou holt Katalánci. Viva Valencia!

29. Velikonoce

6. dubna 2008 v 12:46 Co se tu děje
Můžu vám říct, že jak skončily Fallas, ani se mi nechtělo vycházet z bytu. Byl jsem naprosto a úplně "přeslavený". Asi jako tehdy, když jsem si ještě na gymplu jednou rozhodl udělat si radost. Měl jsem rád mandarinkový kompot, a tak jsem si koupil půllitrovou plechovku a celou jsem jí naráz snědl. Brr, od té doby nemůžu kompot z mandarinek ani vidět.