25. Stručně a úderně

4. března 2008 v 21:49 |  Co se tu děje
Tak dneska to vezmu jen velmi stručně. Mám totiž rýmu a tudíž se mi ani nechce moc psát. S rýmou bojuju už od výletu do Toleda, teď se mi aktuálně vrátila. Asi jsem neměl v pátek ležet jen v džínách bez trička na pláži...

Uplynulých čtrnáct dní se nic moc nedělo. Normálně se rozbíhala škola. Mezi tím bylo jen pár zajímavostí, které tady teď rychle popíšu.
Během týdne po Toledu jsem se dozvěděl známky ze čtyř předmětů z pěti. Z IARu mám 9,81, z GPI 10, z GPC 9,5 a z MTP 9,16. Jen pro představu (nechci se chlubit, ale nedá mi to, když tu na sebe práskám kdeco), známka z MTP patří mezi 4 nejlepší ze 485 lidí, kteří to měli zapsané. Poslední známku z ISG ještě stále nevím, prý snad v pátek. Ta ale bude asi horší. Uvidíme.
Další týden v neděli bylo slavnostní zahájení Fallas (čte se Fajas). To je místní největší svátek. V ulicích se staví papírové sochy, které se nakonec spálí. Taky hodně ohňostrojů a podobně. Zatím se to jen rozjíždí, za 14 dní bude velké finále, jedna z největších akcí ve Španělsku vůbec. Brzy o tom snad napíšu víc. Zatím přikládám fotky. Strašně pršelo, takže nic moc.
Potom jsme se v úterý byli podívat s Andreasem na flamencu. Jak jistě víte, je to původem cikánský tanec. Proto nepřekvapí, že jeden cikán zpíval, druhý tančil a tři hráli na hudební nástroje. Moc pěkný zážitek, za 6E sklenka vína a 1,5 hodiny muziky. Někdy tam musím znovu, až bude tančit nějaká tanečnice.
Pak jsem byl taky minulou středu hrát s Pavlem z FELu squash. No, budu muset trénovat. Už jsem to nehrál sakra dlouho.
V sobotu jsem si byl koupit lístek na corridu. U příležitosti fallas se jich tohle jaro koná 10. K aréně jsem přijel v 11:30 a byla tam ohromná fronta, tak na 8 hodin. Narazil jsem tedy na nos zbrusu nové černé brýle, vzpomněl si na zkušenosti od českých lyžařských vleků a promptně se zařadil do 9/10 fronty. Nějak se mi to povedlo docela dobře, naštěstí si žádný z čekajících staříků mého kiksu nevšiml. Jinak by to bylo o život, pokřikovali na sebe, že jsou tam od sedmi od rána. I tak to ale bylo ještě na hodinu. No, nejsem na sebe za to sice dvakrát pyšný, ale bez toho bych se na corridu asi nedostal, takže toho nelituji. Zápasy, na které jsem si koupil lístek, se konají tuhle sobotu, takže dám vědět, jaké to bylo.
Poslední věcí, co stojí za zmínku, je, že v neděli se definitivně odstěhoval Andreas. Ještě do čtvrtka bydlí tady u strejdy a pak musí zpět do Kolumbie. Škoda, byl opravdu fajn, mnohem lepší, než před ním Fabian. Takže teď jsme tu zase jen tři a uvidíme, kdo se objeví.
No, a to by bylo zatím všechno. Doufám, že omluvíte, že píšu dnes jen krátce. Já to zas někdy vynahradím;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama