Březen 2008

28. Fallas - druhá část

30. března 2008 v 21:38 Co se tu děje
Nejlepší a nejpopulárnější příležitostí pro použítí slavnostního tradičního oblečení je již zmiňovaný slavnostní průvod. Ten se koná ve dvou dnech, 17. a 18. března. V procesí kráčí všechny valencijské junty, dohromady celkem asi čtvrt milionu lidí.

27. Fallas - první část

30. března 2008 v 21:37 Co se tu děje
Čtrnáctidenní prázdniny pomalu končí. Ještě dnes a zítra a potom už zase tradá do práce na fakultě. Užil jsem si je skutečně vrchovatě. Teď zbývá už "jen" hodit to blog, což zas bude prácička na pěkných pár hodin. Ale co, co bych pro vás neudělal. Navíc aspoň budu mít do budoucna něco, co mi připomene sladké dny ve Španělsku. První část volna se nesla ve znamení Fallas (čteme fajas, ll se čte jako j ve všech slovech), druhou polovinu jsem věnoval výletu do Galicie.

Video z Fallas

23. března 2008 v 20:10
Zdravím, tak jsem dnes celé odpoledne strávil tím, že jsem se snažil dát dohromady krátké video z Fallas. Myslel jsem si, že ho pak strčím na YouTube. Nakonec jsem se zalekl copyrightu na doprovodnou hudbu a taky rychlosti uploadu na YouTube. Proto jsem umístil výsledek své celoodpolední práce sem:
Video má asi 35MB, takže byste ho měli zvládnout stáhnout v pohodě. Má i zvuk a s ním je to pochopitelně lepší. Bohužel třeba WinAmp ho nepřehrává. Naopak PowerDVD jo, takže doporučuji použít jeho - nebo to zkoušet s jinými přehrávači.
Návod pro stažení:
klikněte na odkaz, na objevivší se stránce ve sloupečku Free klikněte na tlačítko FREE, počkejte, než na následující stránce dopočítá počítadlo na nulu, potom se objeví jiná stránka, tam opište do políčka za nápisem "here" písmena z obrázku s kočičkami nad ním a klikněte na tlačítko Download via (něco), pak vyberte Save a kam se má soubor uložit, pak už se soubor uloží a můžete ho otevřít
Jinak o Fallas samozřejmě napíšu a dám sem i fotky, tohle je jen takové zpestření. Jen doufám, že se k tomu dostanu brzo.
Kdyžtak mi sem napište, jestli to funguje a jestli se vám to líbí.

26. Corrida de toros

9. března 2008 v 0:16 Co se tu děje
Právě jsem se vrátil ze své první corridy neboli býčích zápasů v životě. Musím říct, že to na mě zanechalo hluboký dojem. Ano, je to eticky velice sporná záležitost. To však nic nemění na tom, že to je zároveň i působivý a až umělecký obřad s velmi přesnými pravidly. O tom, jak corrida de toros probíhá, bych vám rád dnes ještě za tepla napsal. Pro dokreslení atmosféry přikládám hned do textu pár obrázků. Abyste je lépe viděli celé, posuňte si dole lištu (při menším rozlišení obrazovky jsou vpravo ořízlé).

VÝZVA

4. března 2008 v 21:54
Moc bych Vás rád všechny poprosil o jednu věc. Dělám si tu takou malou sbírku pohledů a moc by mě potěšilo, kdybyste mi ji pomohli rozšířit nějakým pěkným lístkem. Moje adresa je:
Jan Hofta
Planta 3, Puerta 9
Avenida Horchata 28
46120 Alboraya, Valencia
Espaňa, Spain, Španělsko, Spanien...
Na oplátku mile rád pošlu kartu odsud!!
Předem moc děkuji.

25. Stručně a úderně

4. března 2008 v 21:49 Co se tu děje
Tak dneska to vezmu jen velmi stručně. Mám totiž rýmu a tudíž se mi ani nechce moc psát. S rýmou bojuju už od výletu do Toleda, teď se mi aktuálně vrátila. Asi jsem neměl v pátek ležet jen v džínách bez trička na pláži...