14. První předmět

10. února 2008 v 18:43 |  Co se tu děje
První předmět, se kterým jsem si šel vyrovnat účty, bylo GPI (pro podrobnosti o zmiňovaných hodinách se podívejte do příslušného článku o škole). Tyhle lekce (fú, hledání synonym je fakt složité) byly netypické tím, že nám José dal příležitost zakončit je alternativně.

Pokud člověk splnil všechny jeho neskromné požadavky na práci během semestru, nemusel dělat zkoušku. Mezi úkoly patřila povinná docházka na praktika i teorii, psaní neotřelých vlastních výplodů na průběžně zadávaná témata, tvorba a prezentace realizovatelného plánu pro projekt ve tříčlenné skupině a konečně trabajo libre. To spočívalo v tom, že si student zvolil nějaké téma a o něm sepsal aspoň desetistránkové povídání. Následně z něj vycucl podstatu a předvedl ji před svými kolegy.
Každá z částí suplovala kousek případné zkoušky. Sebevrah by nemusel během semestru ani hnout prstem a na konci by díky nějaké supernáhodě ještě mohl předmět zvládnout. Takoví ale mezi námi nebyli, většina lidí se snažila splnit co nejvíc úkolů.
Jak jsem na tom byl já? Účast jsem měl kompletní až na dvě přednášky ztracené během návštěvy mé bývalé drahé. Vlastních prací jsem napsal všech šest. Na poslední týden školy tak už zbýval jen projekt a trabajo libre.
Projekt jsme tvořili průběžně celý semestr společně s Polkou Monikou a Francouzkou Ghitou. Tedy společně, minimálně polovina byla mým dílem. Hlavně Monika se k tomu stavěla poněkud bokem. Tématem bylo, jak udělat systém pro správu knihovny. V některých chvílích jsme měli před ostatními docela náskok, jindy na práci nikdo tři týdny nesáhl. Poslední detaily jsem dodělával ještě přes Vánoce. Prezentaci jsem si potom připravil sám úplně celou po návratu do Španělska.
Její předvedení jsem měl na posledních praktikách ve čtvrtek 10. ledna. Myslím, že se to celkem povedlo. Vzal jsem to jenom stručně a informativně a tuším, že jsem s tím sklidil docela úspěch. Pan vyučující ale chtěl, aby se na prezentaci aspoň trochu podíleli všichni. Proto se po skončení mého řečnění ptal na pár drobností i děvčat. Ta ale koukala poněkud vyoraně a nedokázala ani skrýt, že s takovýma blbostma jim může tak leda vlézt na hrb. Nakonec nás ohodotil takto: za projekt jsme dostali 72 bodů ze 75 a za prezentaci já 45/45 a holky po 23/45.
Pro svou trabajo libre jsem zvolil téma Jak udělat dobrou prezentaci. Kdo mě zná, ví, že s řečněním před lidmi nemívám většinou příliš velké problémy. Chtěl jsem si k tomu ještě nastudovat nějakou teorii a tohle mi přišlo jako dobrý způsob, jak se k tomu dokopat. Z Čech jsem si přivezl k dané oblasti čtyři slibné knížky a hned po návratu na jih, když mi to zrovna duševní rozpoložení umožnilo, jsem z nich ve volných chvílích začal sosat nové vědomosti. Zároveň jsem se je snažil přetavit do nějaké rozumné formy. Nakonec z toho vypadlo dvanáctistránkové anglické cosi. Pokud má někdo zájem, mile rád mu to emailem pošlu, jsem na to patřičně hrdý - i když to má řádkování 1,5, abych se vešel do limitu. Jak moc právem hrdý, nevím. José mi to bohužel za ten měsíc ještě nestihl obodovat.
Prezentaci jsem měl na poslední hodině teorie, v úterý 15. ledna. Bylo to zábavné. Nějakou podivnou dohodou jsem šel jako první. Snad celkem slušně jsem si tam odvykládal teorie o tom, jak má prezentace probíhat, jak při ní vystupovat, jak si připravit PowerPointové slidy a podobně. Dokonce jsem ukázal i příklad, jak by v žádném případě neměl slide vypadat. Chudáci lidi po mě. Ale já ty jejich prezentace fakt při přípravě svojí neviděl. Nemůžu za to, že tam měli slidy, které se podobaly tomu mému odstrašujícímu příkladu jako vejce vejci…
Na konci téhle poslední hodiny nám vyučující oznámil, že výsledky všeho budou k mání na Internetu v pondělí. Bohužel už neupřesnil, které pondělí tím myslí. Čili se tam chodím dívat už skoro měsíc a zatím tam stále ještě některé body chybí. Jo, Španělsko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenička Lenička | Web | 11. února 2008 v 15:37 | Reagovat

No teda, ty jsi ale šikovný. Já bych si tu práci i celkem přečetla.

2 Honza Honza | 11. února 2008 v 20:01 | Reagovat

Klidně ti jí pošlu, ale nečekej zázraky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama