Únor 2008

24. Museo del Prado

24. února 2008 v 18:25 Co se tu děje
Sluníčko se probudilo do příjemného nedělního rána. Vytřelo si paprsky spánek z očí a rozhlédlo se po kraji. Tak kdepak máme Honzu, určitě ještě chrní v posteli. Cože, postel je už prázdná?

23. To leda Toledo (poněkud delší)

24. února 2008 v 18:25 Co se tu děje
Ráno jsem z postele vyskočil už v půl osmé. Tedy se spíš vybelhal, jako obvykle se mi příliš nechtělo. Přesunul jsem se do koupelny, abych si aspoň vyčistil zuby a oholil se. Snažil jsem se při tom nevzbudit Beáta a Špagáta, ale nevím, jak moc se mi to dařilo. Kluci totiž večer říkali, že před devátou vstávat nebudou. S ohledem na ně jsem i balil téměř po tmě. Světlo je tedy rozhodně nebudilo. Horší to asi bylo s těmi hrozně šustivými igelitkami z Consumu.

22. Que puta

24. února 2008 v 18:23 Co se tu děje
Přivítala nás stanice Estacion Sur. Tou jsem jen vcuku letu proběhl a hned jsem zapadl do metra. Systém fungování je stejný jako ve Valencii, jen tu mají menší velikost jízdenek a daleko víc tras a stanic. Už předem jsem si naplánoval, jak pojedu. Jednu stanici po okružní šestce, potom přestup na jedničku a s ní do centra, na zastávku Torso de Molina. Jako překlad mě napadá Torzo mlýnu, ale to asi nebude přesně ono. Na Torzu vystoupím, a najdu si volný hostel. Takový byl aspoň plán.

21. Cesta do Madridu

24. února 2008 v 18:22 Co se tu děje
Konečně tu máme pátek. Čekají mě dvě přednášky, cesta busem do Madridu a pak už zase jednou trocha dobrodružství. Ale pěkně popořadě.

20. Fiesta checa

19. února 2008 v 21:50 Co se tu děje
Po návratu jsem si jenom chvilku odpočinul a vyrazil na českou fiestu. Ano, slyšíte dobře. Poprvé se tu konal takový větší český mejdan.

19. Studijní intermezzo

19. února 2008 v 21:49 Co se tu děje
Další den bylo úterý. Hned ráno jsme začali s předmětem Imagen sintetico, neboli Syntetický obrázek. Co se za tím skrývá?

18. Taje valenciánštiny

19. února 2008 v 21:48 Co se tu děje
Některé dny se tu vůbec nic zajímavého neděje. Prostě se jen tak plácám. Uplynulý týden k nim ale rozhodně nepatří. Za zmínku stojí z mnoha důvodů - odstartoval druhý semestr, konala se velká česká fiesta a byl jsem na výletu v Toledu a v Madridu. Jak všechna tyto události probíhaly, se dočtete v tomto a následujících článcích. Takže si uvařte kafíčko, pohodlně se usaďte a ponořte se do mých osudů.

Nový semestr, Toledo, Prado

19. února 2008 v 0:08
JIŽ BRZY -- COMING SOON -- HASTA LUEGO

17. Učení, učení, učení

10. února 2008 v 18:46 Co se tu děje
Po zkoušce z MTP jsem hned druhý den pokračoval v učení. Tentokrát na středeční test z Počítačové grafiky, GPI. Už mě to skutečně nebavilo, ale co jsem mohl dělat. Aspoň, že to bylo opět anglicky.

16. První zkouška a nová spolubydlící

10. února 2008 v 18:46 Co se tu děje
Čas letěl jako voda z kopce dolů a už tu byl pátek 25. ledna a s ním moje první zkouška tady ve Španělsku. Bylo to z Technologie a metodologie programování, neboli MTP. Zkouška začínala v 10 hodin. Dorazil jsem už o půl desáté a kupodivu už tu bylo spoustu španělských studentů. Všichni se ještě na poslední chvíli snažili něco pochytit od kamarádů.

15. Jdeme na to

10. února 2008 v 18:44 Co se tu děje
GPI jsem tedy snad zdárně zakončil v úterý 15. ledna. Příliš odpočinku jsem si díky tomu ale neužil. Tenhle týden potom ještě bylo ve středu a v pátek vyučování. A ve čtvrtek jsem se už začal definitivně učit na zkoušky.

14. První předmět

10. února 2008 v 18:43 Co se tu děje
První předmět, se kterým jsem si šel vyrovnat účty, bylo GPI (pro podrobnosti o zmiňovaných hodinách se podívejte do příslušného článku o škole). Tyhle lekce (fú, hledání synonym je fakt složité) byly netypické tím, že nám José dal příležitost zakončit je alternativně.

13. Technické detaily

10. února 2008 v 18:43 Co se tu děje
Představte si, tak už mám konečně po zkouškách. Byl to boj a byl to tvrdý boj, ale je dobojováno. Včera jsem dělal poslední. Jenom vám nemůžu zatím říct, jestli jsem jí udělal. Proč? Protože Španěláci opravují zkoušky… no, docela dlouho. Zato vám můžu povědět, co jsem dělal poslední měsíc. A to bych právě teď rád udělal. Proto, hurá do toho. Doufám, že to zase vydrží na několik příspěvků, ať to trošinku přibývá. Teď už sem plánuji psát zase častěji, ale víte, jak to s mými plány tohoto typu většinou dopadá.