Leden 2008

Maňána

26. ledna 2008 v 21:21 Postřehy
O Španělech se často říká, že mají na všechno dost času a že to jsou prostě maňánysti (maňána španělsky znamená zítra, ale taky někdy možná v budoucnu). Než jsem sem jel, tak jsem se toho docela bál, že tu bude ve všem bordel. Kupodivu tomu tak není. Většina věcí je pěkně zorganizovaná a funguje. Až na výjimky. Dnes bych vám rád předložil slovníček toho, co tu co znamená. Pokud to člověk včas pochopí, má vyhráno. Jenom krátce, protože mám až nad hlavu zkoušek. Až zkouškové skončí, napíšu zase něco delšího. Takže, tady je slibovaný slovníček:

12. Nový rok v Prčicích

16. ledna 2008 v 0:32 Co se tu děje
Následující pátek mě naši vezli do Frenštátu pod Radhoštěm za Věrkou, abychom spolu s ní mohli strávit příjemného Silvestra a Nový rok. No, a tím se dostávám k něčemu, co mi není vůbec milé ani příjemné.

11. Doma je doma

16. ledna 2008 v 0:31 Co se tu děje
Stálo mě to hodně potu, ale nakonec jsem se, věřte, nevěřte, zabalil. To bylo, tuším, ve středu 19. prosince. Druhý den jsem ještě dobalil posledních pár věcí, rozloučil se se spolubydlícími a metrem vyrazil na valencijské letiště.

10. Vánoce pod palmami

16. ledna 2008 v 0:30 Co se tu děje
Tak, a teď už k těm španělským Vánocům.
Vánoce ve Španělsku nemají s těmi českými moc společného. Tedy, samozřejmě, pořád je to ten samý křesťanský svátek. Ale tady se slaví prostě jinak.

9. Změny v bytě

16. ledna 2008 v 0:29 Co se tu děje
Po dlouhé době jsem si opět sedl k notebooku, abych sem něco napsal. Je to totiž už ostuda, že se tu tak dlouho nic neobjevilo, i když život kolem mě mezitím letí dál a to poměrně vysokou rychlostí. To je i důvod, proč jsem si nedovedl najít čas sem napsat. Ale dneska se mi podařilo nějaké ty hodinky uspořit, čili uvidíme, co z toho vznikne.
V dnešním povídání bych rád napsal něco o Vánocích ve Valencii, Vánocích v Popovicích, Novém roku v Beskydech a polovině ledna na Alboraye. K věcem před tím se vracet nebudu, protože to bych už jednak fakt nestihl a jednak se mi o tom moc psát ani nechce. Asi to ale rozdělím do víc částí, ať to vypadá, že je tu toho víc.